MiniVent® M1. Technologia i komfort

minivent_m1_plik_75-2

Wentylatory Premium MiniVent® M1, pasujące do otworów wentylacyjnych Ø 100, Ø 120 lub Ø 150 mm, są najlepszym wyborem do wentylacji toalet, łazienek, kuchni i innych małych pomieszczeń. Przeznaczone do uniwersalnego montażu: na ścianie lub suᤀcie zarówno w mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Do M1 powietrze napływa ze wszystkich stron bocznymi szczelinami. Kompletnie zamknięta fasa-da wentylatora M1 zakrywa strefy zabrudzenia. Jej gładki front jest łatwy do pielęgnacji i utrzymania w czystości. Dlatego M1 sprawia zawsze dobre wrażenie. Wszystkie części M1 są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze białym.

Za tą wielokrotnie nagradzaną fasadą ukryte są  najważniejsze zalety M1:

 • Niesłyszalny
  W odniesieniu do hałasu i wydajności M1 nie wymaga kompromisu. Rozwijana przez Heliosa technologia ultraSilence® gwarantuje najniższy poziom hałasu na każdym stopniu wydajności.  Obecnie na polskim rynku MiniVent® jest najcichszym i najbardziej energooszczędnym wentylatorem w swojej klasie. Poziom hałasu wynosi  25 dB (A)* przy wydajności 75 m³/h (M1/100), a przy  220 m³/h  wynosi  tylko 35 dB (A)* (M1/150).*ciśnienie akustyczne w odległości 3 m w warunkach pola swobodnego
  minivent_m1_plik_75-3
 • Praktyczny
  Doskonale zaprojektowany. Duża przestrzeń z tyłu obudowy na umieszczenie przewodu zasilającego, możliwość obrotu obudowy co 90˚ oraz bezśrubowe zaciski ułatwiają podłączenie elektryczne.  M1/150 jest wyposażony w dwa kanały kablowe. Dodatkowy jest idealnym rozwiązaniem do podłączenia zewnętrznej, elektrycznej przepustnicy. Energooszczędny silnik z wbudowanym termicz-nym zabezpieczeniem przed przeciążeniem nie wymaga konserwacji. Jest wyposażony w łożyska kulkowe o długiej żywotności  (gwarantowane 40000 godzin pracy), co pozwala na długoletnią, niezawodną pracę wentylatora, niezależnie od intensywności użytkowania urządzenia.  Przeznaczony do montażu w każdej dowolnej pozycji, na ścianie lub suficie, w strefie 1 pomieszczeń wilgotnych (nad wanną i brodzikiem).
 • Wydajny
  Wszystkie modele M1 posiadają do wyboru dwa stopnie wydajności M1/100 – 90/75 m³3/h,  M1/120 – 170/150 m³/h  lub M1/150 – 260/220 m³/h. Typy M1/150 są seryjnie wyposażone w wysoko wydajne silniki EC (elektronicznie komutowane), które mogą być regulowane bezstopniowo. Konstrukcja wentylatora gwarantuje jego wysoką sprawność i energooszczędność. Wirnik i zdejmowana kierownica zapewniają utrzymanie maksymalnej wydajności, przy jednocześnie bardzo niskim poborze mocy, np. M1/100 pobiera 5 W przy 75 m³/h, a M1/150 pobiera tylko 6 W przy wydajności 220 m3/h (moc właściwa wynosi 0,14 kW (m³/s)). Wbudowana seryjnie szczelna klapa zwrotna działa samoczynnie, bez poboru dodatkowej energii. Wentylator M1 posiada znak „greenTec” przyznawany dla szczególnie energooszczędnych rozwiązań. Maksymalna moc właściwa wynosi 0,24 kW/(m³/s). M1/150 wyposażony w silnik EC pozwala zaoszczędzić do 50% energii przy regulacji obrotów w porównaniu z dotychczasowymi napędami AC.
  minivent_m1_plik_75-3a
 • Inteligentny
  Sterowanie elektroniczne umożliwia różnorodne rodzaje pracy wentylatora: z opóźnieniem czasowym,  pracę interwałową – M1 N/C, z czujnikiem wilgotności – M1 F, z czujnikiem ruchu – M1 P lub z bezstopniową regulacją wydajności – M1 0-10 V.

  Typy

M1

Typ M1 to standardowy, najtańszy model z dwoma stopniami wydajności. Przeznaczony jest do zastosowań nie wymagających dodatkowych funkcji opóźnienia czasowego, sterowania wilgotnością, czujnika ruchu czy bezstopniowej regulacji wydajności. Manualne sterowanie wydajnością (0 – 1 – 2) przy pomocy przełącznika MVB.  Możliwość pracy ciągłej niższego biegu i manualnego uruchomiania wyższego biegu w razie potrzeby.

M1 N/CW

Typach M1 N/C obok opóźnienia wyłączenia (do wyboru po 6, 10, 15, 21 minutach) jest także możliwość ustawienia późniejszego włączenia wentylatora o 0, 45, 90 lub 120 sekund. Ponadto możliwa jest praca interwałowa wentylatora, którą można ustawić co 0, 8, 12 lub 24 godziny. Gwarantuje to, nawet podczas nieobecności, zawsze dobrą jakość powietrza w pomieszczeniu. M1 N/C dzięki możliwości wyboru poszczególnych funkcji, pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.

M1 F

M1 F zapewnia zdrowy klimat i gwarantuje idealną wilgotność w pomieszczeniu. Zabezpiecza przed zagrzybieniem i pleśnią. Unikalna kombinacja precyzyjnych czujników i zaawansowanego sterowania elektronicznego wentylatora wykrywa i zapobiega nadmierne-mu zawilgoceniu pomieszczenia. Innowacyjne sterowanie wilgotnością w M1/150 F pozwala na precyzyjne dopasowanie wydajności wentylatora do warunków panujących w pomieszczeniu.Więcej informacji o inteligentnej automatyce re-agującej na czasowy przebieg wzrostu wilgotności na sąsiedniej stronie.