Urządzenie ścienne EcoVent z odzyskiem ciepła

Urządzenie ścienne EcoVent z odzyskiem ciepła, wydajność około 60 m³/h

Kompaktowe urządzenie do zabudowy ściennej, do nawiewu oraz wywiewu powietrza dla pojedynczych pomieszczeń, z funkcją odzysku ciepła. EcoVent to przekonywujące
rozwiązanie, zapewniające dobry klimat i oszczędność energii w pojedynczych pomieszczeniach.
Idealne do doprowadzenia istniejącego budynku do stanu spełniającego wymogi standardu EnEV.
EcoVent nadaje się do małych i dużych pomieszczeń. W mieszkaniu o średniej wielkości zaleca się instalację kilku urządzeń.
Idealne do pomieszczeń poddawanych renowacji, z uwagi na prosty montaż.
EcoVent stanowi optymalne rozwiązanie renowacyjne, również w przypadku późniejszych instalacji. Połączenie z powietrzem zewnętrznym odbywa się przez otwór w ścianie, w który wkłada się tuleję. Odbywa się to podczas renowacji fasady. Otwór posiada dwie osłony. Po zakończeniu tynkowania ściany zewnętrznej nakłada się estetyczną osłonę ze stali szlachetnej.
Podczas prac wewnątrz budynku do tulei wsuwa się żądaną jednostkę oraz podłącza się ją do sieci elektryczej. W pomieszczeniu widoczny jest jedynie estetyczny element naścienny. W ten sposób EcoVent subtelnie wpisuje się w klimat pomieszczenia, a kurz, zbierający się na kratce wentylacyjnej, należy do przeszłości. Aluminiowy wymiennik ciepła  o sprawności ponad 70%.
Efektywny, wielkopowierzchniowy aluminiowy wymiennik ciepła o sprawności odzyskiwania ciepła ponad 70% pozwala urządzeniu EcoVent na znaczne oszczędzanie drogiej energii.
ECgreenVent® firmy Helios.
Szczególnie oszczędne systemy wentylacyjne w technologii EC, jak Helios EcoVent oznaczone są etykietą ECgreenVent®. EcoVent pozwala na napowietrzenie i wentylację pojedynczych pomieszczeń z odzyskiem ciepła, możliwe jest sterowanie wielu urządzeń niezależnie. Regulacja ich pracy nie jest konieczna.
Zasada działania systemu Eco-Vent z funkcją odzysku ciepła.
Dwa wysokowydajne wentylatory EC na prąd stały zapewniają wymianę powietrza. Substancje szkodliwe oraz przykre zapachy odprowadzane są na zewnątrz, świeże, podgrzane powietrze doprowadzane jest do wewnątrz pomieszczenia. Wielkopowierzchniowy, aluminiowy wymiennik  ciepła powoduje wymianę ciepła pomiędzy powietrzem wywiewnym a zimnym powietrzem nawiewnym – masy powietrza nie mieszają się ze sobą.

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników