Megabox

 •  Zastosowanie
  Wytłumiony wentylator promieniowy z wychylnym modułem silnika i wirnika, z silnikiem leżącym poza strumieniem powietrza. Przeznaczony do trudnych warunków pracy oraz transportu zabrudzonego, tłustego,gorącego (do +100 °C) i wilgotnego powietrza przy pokonywaniu dużych oporów. Idealny jako wentylator wywiewny do przemysłowych okapów kuchennych.
 • Obudowa
  Z ocynkowanej blachy stalowej, o podwójnych ściankach z izolacją z wełny mineralnej o grubości 50 mm. Wychylny obrotowo zespół wirnik − silnik, zawieszony na stabilnych zawiasach. Króćce ssania i tłoczenia wyposażone są w gumowe uszczelki, dopasowane do średnic znormalizowanych. Proste ustawienie dzięki dwóm szynom montażowym ze stali ocynkowanej z przykręconymi wibroizolatorami.
 • Wirniki
  Wysokowydajne wirniki promieniowe o dużej sprawności. Do średnicy 280 mm wygięte do przodu ze stali ocynkowanej, od 315 wygięte do tyłu z aluminium. Dynamicznie wyważone wg klasy G 6.3 VDI 2060 i DIN ISO 1940.
 • Napęd
  Bezobsługowy silnik klatkowy w wymiarach IEC wg VDE 0530,0730 i EN 60335−1 oraz innych norm. Z mocowaniem kołnierzowymi własną wentylacją. Ochrona termiczna przez termostyki w uzwojeniu.Przeznaczony do pracy ciągłej S1. Klasa izolacji F. Obudowa zamknięta IP 55.
 • Regulacja wydajności
  Wszystkie typy są regulowane poprzez zmianę napięcia przy pomocy regulatora transformatorowego (osprzęt). Silniki trójfazowe mogą być także przełączane między dwoma prędkościami przez zmianę układu gwiazda−trójkąt lub urządzeniem ochrony silnika. Dzięki temu wydajność jest optymalnie dobierana do wymaganego punktu pracy. Oferowane regulatory mogą sterować jednym lub wieloma wentylatorami, aż do osiągnięcia maksymalnego prądu znamionowego. Przy wymiarowaniu regulatora należy przewidzieć 10% rezerwy mocy.