Helios jest innowacyjnym przedsiębiorstwem rodzinnym zorientowanym na przyszłość

Uważany jest w Europie za specjalistę w dziedzinie budowy wentylatorów. Na powierzchni zakładu 100 000 m² i powierzchni produkcyjnej prawie 50 000 m² pracują najnowocześniejsze urządzenia do produkcji wysokiej jakości wyrobów. Wzorcowe innowacje, ogromna paleta produktów i czterdziestoletnie doświadczenie czynią firmę Helios wiodącą marką w obszarze wentylatorów, systemów wentylacji i elementów do nich. Program obejmuje zakres od małych wentylatorów (V = 60 m³/h) do wentylacji domowej, poprzez kompletne systemy przemysłowe, aż do specyficznych rozwiązań o wydajności ponad 2 mln m³/h do zastosowań w technice klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwie i osuszaniu.

"Komfortowa wentylacja - Rekuperatory KWL® Helios oczyszczają powietrze i odzyskują ciepło"

Do komfortowego i zdrowego życia potrzebne jest nam świeże powietrze. Wentylacja grawitacyjna latem nie działa lub działa w ograniczonym stopniu. Stosowanie nawiewników lub otwieranie okien naraża Cię na straty ciepła i wyższe koszty ogrzewania. Zaizolowane i nieoddychające ściany oraz wilgoć mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania się grzybów. W rekuperatorze nie zachodzi mieszanie powietrza nawiewanego z wywiewanym. W rekuperatorze odzyskiwane jest ciepło, do 90%. W przypadku wymienników entalpicznych (takich, które oprócz ciepła odzyskują też wilgoć) wartości te wynoszą odpowiednio: ciepło do 116% (badania TUV) i wilgoć do 45%. Rekuperatory działają skutecznie niezależnie od pory roku i czynników zewnętrznych takich jak niskie ciśnienie, silny niekorzystny wiatr, niewielka różnica temperatur. Rekuperacja daje nam możliwość precyzyjnego sterowania wielkością strumienia powietrza w zależności od: aktualnych realnych potrzeb, indywidualnego użytkowania domu w ciągu doby oraz w ciągu tygodnia, od wskazań czujników gazu, wilgoci i CO2 (opcjonalnie).

Nasze centralki wyposażone są w sterownik easyControls. Daje to możliwość obsługi z poziomu przeglądarki internetowej w domu lub w podróży za pomocą dowolnego urządzenia: komputera, laptopa lub smartfona. Centrale wentylacyjne (rekuperatory) wyposażone są w filtry oczyszczające powietrze (również przeciwpyłkowe) zapewniając świeże i czyste powietrze. Dzięki centralom rekuperacyjnym nie stosujemy archaicznych metod dostarczania powietrza takich jak otwieranie okien, stosowania nawietrzaków okiennych, które powodują straty ciepła. Rekuperatory chronią nas przed hałasem, podnoszą bezpieczeństwo w czasie naszej nieobecności i zwalniają z konieczności pamiętania o otwartych i uchylonych oknach przed wyjściem z domu. Montując rekuperator w nowym domu możesz zmniejszyć koszty instalacji centralnego ogrzewania, okien, itp. Rekuperatory są zaprojektowane w taki sposób, aby działać bezawaryjnie przez kilkanaście lat.