Oszczędność energii  – to jest obietnica firmy Theben złożona klientom już od pierwszego łącznika schodowego opracowanego przez założyciela firmy Paul Schwenk w 1921 roku. Obietnica ta jest dziś nadal stosowana do wszystkich produktów, czy to do czujniki obecność i ruchu, czy do zaawansowanego technologicznie światowego standardu KNX.

Theben wniósł znaczący wkład rozwój standardu KNX.

Każdy z produktów firmy Theben i systemów jest tak pomyślany, aby zużycie energii elektrycznej następowała wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Czy chodzi o regulację temperatury w pomieszczeniach, oświetlenie dla komfortu pracy i bezpieczeństwa ludzi,  nasze produkty przyczyniają się do efektywności energetycznej i zrównoważonej oszczędności w zużyciu energii. Każdy architekt, projektant, budowniczy, instalator i użytkownik doskonale zdaje sobie sprawę z tego faktu. Dzięki temu nazwa Theben może pochwalić się doskonałą reputacją na skalę światową. Firma od dawna jest reprezentowana w ponad 60 krajach na całym świecie. Obok Niemiec, grupa ma swoje filie we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwajcarii, Hiszpanii, Holandii i Singapurze.

Fundament tego sukcesu leży w doświadczeniu pracowników, którzy stoją za innowacyjnością i wysoką jakością produktów firmy Theben. Wśród nich są takie bestsellery jak: czasowy schodowy przełącznik ELPA lub theben-timer, które zostały sprzedane w ponad 30 mln egzemplarzy w ciągu każdej dekady. Obejmuje on również opracowanie i wdrożenie czujników obecności oraz licznych urządzeń montowanych na szynie w zakresie top 2, dzięki którym Theben stał się liderem na rynku.

A to nie wszystko: w naszym laboratorium, poświadczonym przez VDE, starannie badamy każdy produkt od pomysłu, poprzez rozwój prototypów, aż do rozpoczęcia produkcji. Jakość jest czymś, co nie bierzemy za pewnik.

Z kilkoma wyjątkami, cały nasz asortyment jest produkowany w Niemczech, w siedzibie firmy w Haigerloch. Podczas samego procesu wytwarzania 100% kontroli końcowej zapewnia, że ​​każdy z naszych produktów opuszcza firmę w nieskazitelnych warunkach. Suma wszystkich tych czynników gwarantuje naszym klientom, że mają wiarygodnego partnera, który jest otwarty na nowe pomysły.

Theben jest wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań premium dla oszczędności energii i zwiększenie komfortu wewnątrz i na zewnątrz budynku. To jest to, co wyróżnia markę Theben.