System KWL® firmy Helios,

Służący do kontrolowanej wentylacji budynków, wyposażonych w odzysk ciepła, zapewnia ochronę przed wilgocią w pełnym zakresie wymogu zawartego w DIN 1946-6 w sposób trwały oraz niezależny od zachowania użytkownika. Równocześnie gwarantuje minimalną wymianę powietrza przez całą dobę.


Badania dowodzą, że osoby przebywające w pomieszczeniach niewentylowanych cierpią coraz częściej na dolegliwości zdrowotne, w tym bóle głowy i choroby alergiczne. Ponieważ człowiek przeciętnie spędza 90 % swojego życia w pomieszczeniach zamkniętych, wymóg czystego powietrza, wolnego od szkodliwych
substancji, staje się niesłychanie ważny. Dobre powietrze dla ludzi i budynku. KWL® gwarantuje zachowanie dobrego stanu budynku oraz zapewnia właściwy klimat pomieszczeń w budynkach hermetycznych, izolowanych termicznie, przez całą dobę.
System KWL® w pełni zachowuje oszczędność energii, uzyskaną przez zastosowanie kosztownych systemów izolacji termicznej oraz zapewnia odzysk ciepła, co skutkuje dodatkową poprawą całkowitego bilansu energetycznego.
Procedura odzysku ciepła oraz technologi EC, wykorzystująca wentylatory zużywające niewiele energii, pozwala na redukcję kosztów ogrzewania o jedną trzecią. Substancje szkodliwe pozostają na zewnątrz, powietrze wewnątrz pomieszczenia jest monitorowane oraz ulega stosownej wymianie. Ciągłe odprowadzanie wilgoci zapobiega porostowi pleśni, chroni więc substancję budowlaną oraz zapobiega utracie jej wartości.
System KWL® firmy Helios zapewnia przez całą dobę powietrze o przyjemnej temperaturze, czyste, zapobiega również przeciągom. Klimat w pomieszczeniu jest przez cały rok zdrowy oraz należycie zbilansowany.

System KWL® to niezawodne elementy składowe, zmontowane według dopracowanej koncepcji.  Doskonale zharmonizowane elementy pozwalają na uzyskanie właściwych rezultatów. Helios oferuje systemy KWL®, odpowiednio zintegrowane oraz dostosowane, gwarantując  w ten sposób prosty projekt, bezpieczny montaż oraz najwyższe – efektywność. Program obejmuje systemy KWL® do 2600 m³/h stosowane w domach jedno- i wielorodzinnych, budynkach dla firm i przemysłu.

Różnorodne usługi serwisowe dla projektantów i instalatorów: jak specjalistyczne szkolenia, warsztaty praktyczne  oraz intuicyjne oprogramowanie KWLeasyPlan dodatkowo ułatwiają zrozumienie, zaplanowanie  oraz instalację systemu.

Zasada działania systemu.
kwl_zasada_dzialaniaZa pośrednictwem estetycznych, anemostatów odprowadzane jest zawilgocone, zanieczyszczone powietrze z kuchni, łazienki, toalety do wymiennika  cieplnego centrali  wentylacyjnej. Energia cieplna, znajdująca się w zużytym powietrzu przekazywana jest  masie powietrza pobieranego z zewnątrz, odbywa się to w hermetycznym wymienniku ciepła o dużej sprawności sięgającej 90 %. Włączenie w system gruntowego wymiennika ciepła pozwala na energetyczną optymalizację tego procesu. Przez anemostaty i inne elementy nawiewne napływa do pomieszczeń mieszkalnych i sypialni powietrze, które jest przefiltrowane i podgrzane zapewniając właściwy klimat w pomieszczeniach przez całą dobę. Wyżej wymienione elementy zapewniają  cyrkulację wewnątrz domu, a zużyte powietrze po oddaniu ciepła w wymienniku zostaje usunięte przez wyrzutnię ścienną lub dachową na zewnątrz.