Założona w 1919 roku w Hamburgu, WISKA rozwija i produkuje innowacyjne produkty dla klientów na całym świecie. Ponad 190 pracowników pracuje w dwóch miejscach w Kaltenkirchen, siedzibie firmy.

Nasze dławiki kablowe są stosowane na całym świecie i charakteryzują się elastycznymi zastosowaniami w różnych dziedzinach przemysłu, jak i najwyższym standardem jakości. Dla przemysłu morskiego, jesteśmy „jedynym źródłem” dostaw oświetlenia i urządzeń instalacji elektrycznej. Każdego dnia, nasze produkty udowodniają swoją skuteczność, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Nasza oferta VARITAIN jest jednym z najbardziej innowacyjnych gniazd kontenerowych chłodnie na całym świecie. Dzięki naszej technologii CCTV, WISKA wyznacza światowe standardy w zakresie nadzoru aparatury.

W celu zapewnienia najwyższej jakości, możemy kontrolować każdy proces w całym łańcuchu dostaw. Badania i rozwój, dobór materiałów i ich zakup, projektowanie i produkcja, doradztwo, sprzedaż, marketing, logistyka, obsługa po sprzedażowa – wszystko jest rękach Wiski i jest kontrolowana przez rygorystyczne zarządzanie jakością.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie, stale poszerzamy nasze możliwości produkcyjne. Kilka nowo zakupionych wtryskarek zwiększyło park maszynowy w Kaltenkirchen do ponad 20 jednostek. Są one uzupełnione o dodatkowe obszary montażowe i pojemnościowe.

Bliskość dla klientów i wsparcie na miejscu są dla nas bardzo ważne. Globalna sieć partnerów handlowych i spółek zależnych w Chinach, Wielkiej Brytanii, Indii, Paragwaju i Hiszpanii są teraz częścią rodziny Wiska.

Dla Wiska, nie tylko nasze produkty są priorytetem, ale bierzemy również odpowiedzialności społecznej poważnie. Jesteśmy zobowiązani do ZVEI (niemieckie stowarzyszenie producentów sprzętu elektrycznego i elektronicznego) kodeksu postępowania, a tym samym do osiągnięcia wspólnego zrozumienia wartości etycznych w odniesieniu do warunków pracy, zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiska, przejrzystości i pełnej zaufania współpracy. Wartości te stanowią podstawę do codziennej współpracy ze wszystkimi partnerami biznesowymi.